15 Haziran 2011 Çarşamba

İzninizle Ben Bi Lavaboya Gidicem

Biz insanlar yemek yeriz, su içeriz ve bunları dışarı atmak için tuvalette bazı aktivitelere gireriz. Tüm canlıların gerçekleştirdiği bu aktivite nedense insanoğlu için utanılacak bir durumdur.  Mesela çoğumuz misafirlikte tuvalete giremeyiz veya saygın bir toplulukta “tuvalete gidiyorum” demek yerine “lavaboya gidiyorum” demeyi seçeriz. Ablacım sen lavaboya mı sıçıyorsun?
Kaka, bok, çiş, pırt bunlar da ayıp laflardır. Hatta çok zorlarsan küfür yerine bile geçerler.

İşte evlendiğinde bu aktiviteyi her gün gerçekleştirmen gereken yer yeni evin olacak ve o evde genellikle bir erkek varken işeyeceksin. Seni bilmem ama benim için bu olay biraz sıkıntılı oldu. Insanlık hali tuvalet esnasında arada gaz kaçırma durumu olabiliyor. Ya da şııırrr sesiyle çişini yapıyorsun.Ya kocam bunu duyarsa? Hayır o da sıçıyor, pırtlıyor eminim çünkü o da normal bir insan ama bu samimiyeti ilk yakalayan kişi ben olmak istemedim. Kaç gece tuvaletimi tutarak yattım bilemezsin. Içimdekiler yüzünden zehirlenecektim az kalsın.

Bir de ishal durumu var. Of ki off! Bir anda gümbür gümdür vuran bir karın ağrısı ve acilen tuvalete gitme isteği. Eh insanın bağırsakları bozulunca poponun ayarı da bozuluyor. Şöyle ohh diye salmak isterken aman ses çıkmasın diye tuvalette kıpkırmızı kesilmek inanılmaz acı verici bir durum. O anda yan cafedeki tuvalete koşup rahatlamak istiyorsun.

Erkekler konusunda en rahatsız edici durumlardan biri tuvalete bıraktıkları kokudur şüphesiz. Hayır aynı yemekten yiyip aynı sudan içiyoruz da senden bu koku nasıl çıkıyor onu anlamış değilim kocacım. Kendisi her tuvaletten çıktığında bu eve bir gaz maskesi almamız şart diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
Erkekler sevgiliyken bu durumdan rahatsız olur, tuvaletten çıkınca sen hemen girme diye seni oyalarlar. Ama evlendikten sonra… İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, mis kokuda kötü kokuda dedin artık geri dönüşü yok! Tuvalet ayarlarını yap sakın kocandan sonra tuvalete girme. En az yarım saat beklemeye al kakanı. Hatta mümkünse tuvalete oda kokusu koy.
Sence erkeklerin içinde kokarca mı yaşıyor?

Sizin eşiniz klozetin kenarına işiyor mu? Hayır bu pipi denen şey hortum kadar büyük değil, sabit tutulabilecek bir şey, nasıl oluyor da o kuyu kadar büyük deliğe işerken kenarlara sıçrıyor? Cidden bir erkeği çiş yaparken gizlice izlemek istiyorum. Aklımda kurguladığım bir görüntü var; adam ayakta çişini yapıyor. Pipisini tutmuş, ağzında bir şarkı ve pipisini tempoya uydurarak sallıyor. Yani ancak bu tarz bir durumda o sarı sular klozetin kapak kısmına sıçrayabilir.
Klozet kapağını tamamen kaldırsa bu sefer de diğer kenar kısımlara sıçrama oluyor.
Kapağı kaldırmak demişken, her tuvalete girdiğimde o kapağın ağzına kadar açık olması beni irite ediyor. Bir erkek buraya işemiş diye düşünüyor her defasında. Istersen bir milyon kez uyar illa ki o kapak açık kalacak, böyle alışmışlar.

Aynı evde yaşamak çok zor cidden. Tuvaleti ayrı dert, kabızı ayrı, ishali ayrı. Daimi bir panik atak durumu var. bak o kadar konuştum kakam geldi. Eyvah! Yine bana hüsran yine bana kırmızı suratlar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder